Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieFB

BestiariuszWszelkie polskie nazwy i opisy tutaj podane są inwencją twórczą autorów działu.
Bandit/
Bandyta

Gdziekolwiek będzie portfel, będą też ci, którzy postarają się go ukraść. Bandyci są bardzo często spotykanymi, aczkolwiek dość przeciętnymi przeciwnikami.
Basilisk/
Bazyliszek

Powolny, ale silny. Ślina bazyliszka jest niebezpieczna nawet na długich dystansach.
Dagrel
Kotopodobny Dagrel jest piekielnie szybki, potrafi uderzyć z prędkością nieosiągalną dla większości innych stworzeń. Jednakże pojedynczo nie stanowi zagrożenia. Dagrele są często spotykane w grupach, co czyni je niezwykle niebezpiecznymi.
Dragonfly/
Ważka

Niezbyt silny jad Ważki oraz jej krucha budowa sprawiają, że ten stwór jest bardziej irytującym niż groźnym przeciwnikiem. Jej szybkość i niewielki rozmiar czynią z niej trudny do trafienia cel.
Dragon/
Smok

Wielu odważnych poszukiwaczy przygód straci swe życia w starciu z tą bestią. Zgładzenie Smoka jest celem niektórych scenariuszy. Jego nieprawdopodobna siła i rozmiar połączone z wieloma atakami powodują, że zabicie Smoka jest prawdziwym wyzwaniem.
Dwarf/
Krasnolud

Nie lekceważ małego rozmiaru Krasnoluda. Powolny, lecz wytrzymały. Rzuca toporami z zabójczą precyzją.
Dwarf King/
Król Krasnoludów

Król Krasnoludów jest najsilniejszy pośród swych rodaków. Jest godnym przeciwnikiem w walce jeden na jednego, lecz gdy jego bracia wspierają go, to lepiej czasem uniknąć takiej walki.
Evil Eye/
Złe Oko

Magiczne zaklęcie tchnęło życie w Złe Oko i właśnie to zaklęcie robi z niego tak niebezpiecznego przeciwnika. Nie stój tam, gdzie jedno z nich może cię zobaczyć, gdyż ryzykujesz spotkaniem jego zabójczego spojrzenia.
Terror Eye/
Przerażające Oko

Magiczne zaklęcie tchnęło życie w Przerażające Oko i właśnie to zaklęcie robi z niego tak niebezpiecznego przeciwnika. Nie stój tam, gdzie jedno z nich może cię zobaczyć, gdyż ryzykujesz spotkaniem jego zabójczego spojrzenia.
Gargoyle/
Gargulec

Tajemnica pochodzenia Gargulców pozostaje nierozwiązana, ale jedno jest pewne: bycie uderzonym przez latającą skałę boli.
Goblin
Pojedynczy Goblin nie stanowi zagrożenia. Niestety Gobliny o tym wiedzą i dlatego występują w hordach.
Stone Golem/
Kamienny Golem

Zbudowane i ożywione przez magię, Kamienne Golemy są idealnymi strażnikami: silne, lojalne i nadają się do powtórnego przetworzenia.
Harpy/
Harpia

Będąc przeklętymi przez dokładnie tę samą magię, którą próbują opanować, Harpie są w stanie dezintegrować cel z dowolnej odległości. Na szczęście są one spotykane niezmiernie rzadko.
Lich/
Lisz

Lisz jest jedną z najbardziej przerażających istot, jakie kiedykolwiek powstały. W celu wydłużenia własnego życia wystrzeliwuje promienie śmierci w ofiary, pobierając z nich siły życiowe.
Lich King/
Król Liszy

Nawet ci, którzy przeżyli starcie z Liszem nigdy nie są przygotowani na strach, który poczują, stając naprzeciw Króla Liszy. Promień śmierci to dopiero początek zmartwień. Nigdy nie pozwól mu się dotknąć.
Lizardman/
Jaszczuroczłek

Jaszczuroludzie stworzyli plemienną kulturę i choć zwykle zachowują się przyjaźnie, to ich oddziały bojowe wzbudzają respekt.
Lizard Warrior/
Jaszczurczy Wojownik

Jaszczurczy Wojownicy są więksi i silniejsi niż ich z reguły pokojowo nastawieni kuzyni. Ich umiejętność ziania ogniem czyni ich bliższymi smokom niż jaszczurkom.
Monk/
Mnich

Dzięki dyscyplinie i medytacji Mnich jest wyszkolony tak, by być zabójczo skutecznym. Gdy bierze udział w walce, zawsze w pełni wykorzystuje swe fizyczne i magiczne umiejętności.
Mummy/
Mumia

Wybudzona z wiecznego snu przez rabusiów grobów, mumia jest powolnym, ale wciąż przerażającym przeciwnikiem. Dobrze jest mieć zaufanego kompana, gdy stajesz przeciw niej.
Orc/
Ork

Orki były plagą tego świata od zarania dziejów. Duże, silne i głupie. Uparcie atakują wroga, lecz ich mózg jest zbyt słabo rozwinięty, by wiedzieć, kiedy należy uciec.
Skeleton/
Szkielet

Podstawowa jednostka nieumarłych. Szkielety są używane głównie jako mięso armatnie w armiach potężnych nekromantów.
Skeleton Warrior/
Szkielet Wojownik

Szkielety Wojownicy są ożywiani przez starożytnych i wszechpotężnych magów bitewnych. Są świetni w walce w zwarciu, ale mogą też korzystać z dość ograniczonych umiejętności magicznych, aby zgładzić uciekających przeciwników.
Soldier/
Żołnierz

Każda armia ma piechurów, którzy są równie dobrze wyszkoleni w walce w pojedynkę, co w grupie. Nie daj się rozproszyć podczas walki z Żołnierzem, to prawie pewne, że skorzysta z twojej chwili nieuwagi.
Spider/
Pająk

Z wyglądu przypomina raczej ogromnego kleszcza. W przypadku tego gatunku nie należy obawiać się szybkości lub rozmiaru, lecz jadu.
Nasty Spider/
Paskudny Pająk

Paskudny Pająk jest klasycznym łowcą: szybki, zwinny i zabójczy. Choć są szybsze niż istoty humanoidalne, praktycznie z tego nie korzystają, gdyż potrafią pluć trucizną na swą zdobycz. Podobno istnieją też niesamowicie wielkie odmiany tego gatunku.
Titan/
Tytan

Przewyższający wzrostem większość budynków, Tytan zdecydowanie jest przeciwnikiem, z którym nie powinieneś walczyć w pojedynkę. Najlepsza taktyka to wysłać kogoś, by odciągał jego uwagę, podczas gdy reszta zajdzie go od drugiej strony. Strzeż się ataku błyskawicami.
Grand Titan/
Wielki Tytan

Wielki Tytan jest królem na królami. Niezwykle rzadko zdarza się, aby musiał walczyć, lecz w takiej sytuacji możesz być pewien, że to poważna sprawa. Może rzucać błyskawicami ze swych placów.
Troglodyte/
Troglodyta

Los nie był zbyt łaskawy dla tych istot. Kompletnie ślepi i skazani na bycie sługami każdego złego pana, jaki tylko się pojawi, troglodyci są zdecydowanie na początku łańcucha pokarmowego.
Troll
Trolle zazwyczaj pojawiają się w historyjkach mających na celu przestraszenie małych dzieci. Nie jest to bezpodstawne: widok Trolla łypiącego na ciebie jest wystarczająco przerażający, by napędzić strachu nawet dorosłemu.
Wight/
Upiór

Nikt tak naprawdę nie jest pewien, skąd pochodzą Upiory, jednak ludzie nie za bardzo chcą się tego dowiedzieć. Istoty te poruszają się znacznie szybciej niż ktokolwiek by przypuszczał i często potrafią powalić przeciwnika, zanim ten zda sobie sprawę z ich obecności.
Zombie
Zombie przeważnie są wskrzeszane z ciał niedawno zmarłych. Wolniejsze od Szkieletów, jednak bardziej wytrzymałe. Strzeż się przygwożdżenia do rogu przez ich grupę.
© 2003-23 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Legends of Might and Magic". Redakcja, kontakt